ML.NET 0.9 Yayınlandı

Merhabalar;
Microsoft ML.NET 0.9’un yayınlandığını duyurdu, ben öncelikle ML.NET nedir, nerelerde kullanılır bunu açıklayacağım.

ML.NET makine öğrenimi (machine learning) çözümleri oluşturmanıza ve bunları .NET uygulamalarınızla entegre etmenize olanak sağlayan ücretsiz, açık kaynaklı ve multiplatform bir çerçevedir. 

ML.NET API’leri ile zaten aşina olduğunuz ve kullandığınız .NET kullanarak Yapay zeka projeleri yapmanıza olanak sağlar.

ML.NET 0.1 2018 yılında ilk defa yayınlanarak hayatımıza girdi, ve 10 Ocak 2019 itibariyle 0.9 sürümü yayınlandı.
Sürüm şu güncellemeleri içeriyor;

IT alanında 16 sene önce donanım ile başlayan tecrübem, network ve sonrasında iş analizi, yazılım geliştirme ve proje yöneticiliği alanlarında devam etmiştir. Endüstriyel yazılımlar, sahadan veri toplama ve analizleri, otomatik etiketleme ve barkod sistemleri, otomatik tartım ve robotik konularında tecrübe sahibiyim. Sanayi 4.0 kapsamında imalat sanayinin dijital dönüşümünde çok fazla projenin hayata geçmesini sağladım. Open Source projelerle uzun süre ilgilendim, analiz ve implementasyonu konularında tecrübe edindim. Bunlar dışında hobi amacıyla başlasam da sonradan ürüne dönüşen, geliştirme kartları ile farklı çalışmalarım olmuştur. Raspberry Pi üzerinde yaptığım donanımsal ve yazılımsal işler ile çok farklı ürünler ortaya çıkartarak tecrübe edindim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>