.NET Core ile Open Source E-Ticaret

Merhabalar;

.Net Core projeleri içerisinde ilgilimi çeken bir projeyi sizlerede duyurmak istedim.

nopCommerce .NET Core üzerine inşa edilmiş çok kaliteli bir E-Ticaret yazılımı, üstelik %100 açık kaynak.

https://github.com/nopSolutions/nopCommerce?WT.mc_id=-blog-scottha

1.8 milyondan fazla indirme sayısına sahip MS SQL 2008 ve üzeri veritabanı kullanan .NET geliştiricilerinin e-ticaret denilince vazgeçilmezleri arasında girecek projelerden birisi.

Multi-Store ve Multi-Vendor gibi şahane özelliklere sahip, bu sayede birden fazla mağaza veya birden fazla satıcı özellikli bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Bknz örnek; sahibinden.com, n11.com vs. vs.

Biz geliştirme tarafını ele alırsak, .NET Core ile eklenti geliştirmek ve projeye dahil etmek de oldukça kolay, ayrıca https://www.nopcommerce.com/marketplace.aspx adresinden geliştirilmiş eklentilere de ulaşabilirsiniz.

IT alanında 16 sene önce donanım ile başlayan tecrübem, network ve sonrasında iş analizi, yazılım geliştirme ve proje yöneticiliği alanlarında devam etmiştir. Endüstriyel yazılımlar, sahadan veri toplama ve analizleri, otomatik etiketleme ve barkod sistemleri, otomatik tartım ve robotik konularında tecrübe sahibiyim. Sanayi 4.0 kapsamında imalat sanayinin dijital dönüşümünde çok fazla projenin hayata geçmesini sağladım. Open Source projelerle uzun süre ilgilendim, analiz ve implementasyonu konularında tecrübe edindim. Bunlar dışında hobi amacıyla başlasam da sonradan ürüne dönüşen, geliştirme kartları ile farklı çalışmalarım olmuştur. Raspberry Pi üzerinde yaptığım donanımsal ve yazılımsal işler ile çok farklı ürünler ortaya çıkartarak tecrübe edindim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>